Огородний сезон у розпалі. Хтось уже збирає свій перший урожай огірків та помідорів, а хтось у передчутті дозрівання овочів, фруктів та ягід.

Чи можна ще щось посадити на початку липня? Звісно ж можна! Ідеальним варіантом для посадки у липні будуть овочі з нетривалим періодом вегетації, докладніше про це дивіться на сайті https://velur.kiev.ua. І якщо ви хочете встигнути зібрати врожай, то краще вибрати ранньостиглі сорти рослин. Овочі, посаджені в середині літа, дадуть відмінний урожай до кінця або до початку осені.

Що ще можна встигнути посадити у липні

Ось, що можна посадити у липні у відкритий ґрунт:

  1. Зелень

Звичайно, без зелені влітку не обійтися. Зелень швидко сходить, а процес посадки та вирощування не є трудомістким. Їстівні трави на грядках актуальні завжди — адже свіже і ніжне листя має велику кількість вітамінів. З трав можна посадити кріп, кінзу, салат, руколу, шпинат та базилік. Через один-два тижні можна буде вже ласувати зеленим листям і додавати його в салат. А ось посів м’яти, петрушки, розмарину та чебрецю вже варто відкласти на наступний сезон. Вони сходять і розвиваються досить довго.

  1. Огірки

Нині саме час для посадки другої партії огірків. Адже першу партію ви посадили ще у травні та вже встигли зібрати врожай. Причому зараз розсада точно не потрібна. Можна сіяти насіння відразу у ґрунт. Вже у серпні ці огірочки будуть радувати вас першими врожаями.

  1. Бобові

Бобові культури – горох, стручкова квасоля та інші боби – можна садити в липні, тому що сходять і дозрівають вони досить швидко. Якщо виберете хороші ранньостиглі сорти, то врожай зможете зібрати вже приблизно за місяць. Ці культури вважаються холодостійкими, часто їх радять садити на початку весни після заморозків. Тож липневі нічні перепади температур їм не страшні. Насіння для посадки краще заздалегідь замочити. Урожай можна буде збирати вже приблизно за місяць.

Що ще можна встигнути посадити у липні

  1. Полуниця

Так, полуницю теж можна висаджувати у липні. Цей місяць підходить для посадки як звичайних сортів полуниці, так і ремонтантних. Але, на жаль, ягодами можна буде ласувати вже лише наступного сезону. Звичайні сорти полуниці за теплий час, що залишився, встигнуть розвинутися і легко переживуть зиму, а на наступний рік дадуть хороші плоди. За ремонтантними сортами потрібен ретельніший догляд: своєчасне прибирання квітконосів, оскільки така полуниця намагатиметься дати плоди цього сезону. Садівники радять цього не допускати, тому що рослині потрібно встигнути зміцніти для того, щоб “піти в зиму”.

  1. Коренеплоди

Висаджені в липні коренеплоди встигнуть вирости до настання холодів і відмінно збережуться до пізньої осені та ранньої зими, що дозволить насолодитися врожаєм до холодів. З коренеплодів у липні можна посадити редис, картопля, ріпу, буряк. Редиска можна сіяти аж до середини серпня. Посадку картоплі потрібно зробити на початку місяця. Для посадки в середині липня підійдуть лише певні сорти, оскільки погода не завжди буває передбачуваною. Вибирайте скороплідні вони точно встигнуть вирости до холодів і не злякаються ранніх заморозків і дощів. Для дозрівання таких сортів зазвичай достатньо 90 діб (за добрих умов – 60-70).